Youteberlar Ne Kadar Kazanıyor?

Youteberlar Ne Kadar Kazanıyor?
youtube,youtuberlar,youtube kazançları, youtuberlar ne kadar kazanıyor

Youtuberlar ne kadar kazanıyor ?

Youtuberlar ne kadar kazanıyor sorusuna net bir cevap vermek neredeyse imkansız. Youtube artık bir iş ve gelir kaynağı oldu. Hayatta yaptığımız işlerden örnek vericek olursak bir müdür maaşı ile çalışan maaşı aynı değildir. Yotube için de bu örneği verebiliriz.

 

Youtuber gelirlerini tahmin etme şansımız varmı ?

Evet, youtuber gelirlerini adsense baz alarak tahmin edebiliriz. Adsense görüntülenme ve reklama tıklama şeklinde ücret ödemektedir. 1 milyon izlenmeye ortalama 500 dolar kazanmaktadırlar. Bu miktar gerek adsense kesintileri gerek vergi kesintileri ile birlikte düşebilmektedir.

Adsense haricinde sponsorluk alan youtube kanalları da bulunmaktadır. Enes Batur, webtekno,yapyap,delimine,ruhi çenet,reynmen vb. gibi büyük youtube kanalları spnsorluk ve reklam gelirleri ile birlikte tatmin edici bir ücret aldıklarından eminiz.

 

Sorduğun soruya umarım yanıt almışsındır. Aşağıya yorum yaparak eklemek istediklerinizi yazabilirsiniz. Bu konu hakkında merak ettiğiniz başka birşey varsa yazsorcom instagram hesabımızdan veya canlı destek üzerinden yazabilirsiniz.