Yazılım Nedir? Yazılıma Nasıl Başlanır?

Yazılım Nedir? Yazılıma Nasıl Başlanır?
Yazılım Nedir? Yazılıma Nasıl Başlanır? Yazılıma başlamak için ne yapmak gerekir?

 

Kodlama nedir ? Yazılıma nasıl başlamalıyız ?

 

Kodlama; bilgisayardan, sistemden veya herhangi bir sistemden yapılması istenilen şeylerin teknoloji ile anlatılmış halidir. İnternet siteleri, oyunlar, akıllı telefonlar, bilgisayar yazılımları, hesap makineleri, sunucu sistemleri hatta gündelik hayatta kullandığımız beyaz eşyalar bile kodlamaya ihtiyaç duymaktadır.

Kodlama aslında bir yabancı dilin sıfırdan öğrenilmesi gibidir. Kolay veya zor öğrenilir diye bir şey söylemek mümkün değil bu durum kişiden kişiye değişebilir. Kodlama öğrenmek için öncelikle zaman ve çaba gösterilmesinin bilinmesi ve temel düzeyde bile olsa İngilizce ve matematik bilgisinin olması gerekmektedir. Kodlama öğrenmek için birçok web sitesi kaynağı da vardır. Örneğin udemy, Codeschool, Udacity,  W3Schools, Google Developers, Code.org vb. gibi online kaynaklara zaman harcandığı taktirde yazılımları öğrenmeniz çok zor değildir.

 

Yazılım dilleri ve seviyeleri ;

Çok yüksek seviyeli diller : VisualBasic, VB.NET, Acces, Foxpro
Yüksek seviyeli diller: Pascal ,Basic, Fortran
Orta seviyeli diller: C ,C++, C#, Java, ADA
Düşük seviyeli diller: Assembly
Makine dilleri: Bilgisayarın çalışma dilleri 1 ve 0'lardan oluşur.

 

Sorduğun soruya umarım yanıt almışsındır. Aşağıya yorum yaparak eklemek istediklerinizi yazabilirsiniz. Bu konu hakkında merak ettiğiniz başka birşey varsa yazsorcom instagram hesabımızdan veya canlı destek üzerinden yazabilirsiniz.