Uçan Arabalar Nedir? Nasıl Bulundu?

Uçan Arabalar Nedir? Nasıl Bulundu?
uçan araba,uçan arabalar, uçan araba teknolojisi, uçan araba nedir,uçan arabayı kim buldu

Uçan Araba Nedir? Uçan araba teknolojisi nasıl bulundu ?

 

Bir zamanlar sadece çizgi film ve filmlerde gördüğümüz uçan arabalar artık hayatımıza gerçek anlamda girmek üzere. Küçük bir uçağa ait özelliklerin tümünü taşıyan bu araç aynı zamanda bir otomobil olarak da kullanılabilmekte. Katlanabilir kanat sistemi sayesinde normal bir otomobil gibi hareket eden araç uçması için gerekli hız şartlarını sağlayabileceği bir pistte uçuş için gerekli itiş gücünün motordan, arkada bulunan pervane sistemine aktarılması ile tıpkı bir uçak gibi uçuş takımlarını hazırlayarak gökyüzünde havalanabiliyor.

Mühendis Stefan Klein’in “Aeromobil” ismini verilen uçan otomobil, karada tahminen 500 kilometre hava da ise 700 kilometre uzaklık gidebiliyor. Slovakyalı mühendis uçan otomobil inşa etmek için senelerce düşünmüş, planlamış ve meydana bu tür bir model çıkarmış.

Ancak lüzum güvenlik yönünden lüzum pratiklik itibariyle şuana kadar bu tür bir proje gerçekleşmemiş. Otomobil firmalarında mühendislik yapan olan Stefan Klein Aeromobil adı verilen bu vasıta 100 at gücünde. Aeromobil bir depo yakıtla karada tahminen 500 kilometre hava da ise 700 kilometre uzaklık gidebiliyor.


20 senedir bu proje üstünde gayret gösteren mühendis uçan otomobil üstünde gerçekleştireceği bir kaç değişiklikten ardından Aeromobilin seri üretimine geçeceğini dile getiriyor.

 

Sorduğun soruya umarım yanıt almışsındır. Aşağıya yorum yaparak eklemek istediklerinizi yazabilirsiniz. Bu konu hakkında merak ettiğiniz başka birşey varsa yazsorcom instagram hesabımızdan veya canlı destek üzerinden yazabilirsiniz.